/ Blog

Co można przykleić na sufit? Fototapety na sufit.

Pomysły, jakie co pewien czas pojawiają się w dekoratorstwie wnętrz potrafią przyprawić o zawrót głowy swoją nietypowością, kontrowersyjnym podejściem do wystroju i zarazem też unikalnym pięknem. Jednym z takich innowacyjnych pomysłów jest wykorzystanie dotychczas nietykalnej przestrzeni, jaką jest sufit. Producenci różnych materiałów wykończeniowych wprowadzili już na rynek specjalne napinane membrany, dzięki którym można nad głową umieścić sobie podświetlane okno z zaglądającą przez nie tajemniczą postacią, albo błękitne niebo.

Jak ozdobić sufit za pomocą fototapety?

Inną formą sufitowej dekoracji są też popularne od wielu lat wielopoziomowe podwieszane sufity, dodatkowo malowane na różne odcienie i zestawiane z odpowiednim oświetleniem w celu podkreślenia niepowtarzalnego i zarazem tajemniczego efektu. Tym, czego jeszcze do tej pory nie było, a co staje się powoli hitem ostatnich miesięcy są fototapety na sufit. Z pewnością wiele osób nie wyobraża sobie takiej formy dekoracji w swoim mieszkaniu kojarząc dekoracyjne drukowane fotografie, jako elementy bardziej odpowiednie do wystroju ścian czy na meble. Fototapety sufitowe to jednak zupełnie inne podejście do rzeczywistości. Tutaj kupisz najpiękniejsze fototapety na sufit: https://www.dekorolka.pl/fototapety-na-sufit

Sięgając kilkadziesiąt lat wstecz do wysokich mieszkań w kamienicach można niekiedy przypomnieć sobie ówczesny sposób malowania wnętrz. Ponieważ połączenie ściany i sufitu zazwyczaj nie tworzyło kąta prostego dla ułatwienia stosowano specjalny system malowania zachodzący na sufit, na którym pozostawiano niewielki biały prostokąt. Często krawędzie tego prostokąta zdobione były kontrastową linią lub misternym wzorem. Dzisiejsze fototapety sufitowe układem graficznym nawiązują do tamtych metod dekorowania po naklejeniu tworząc charakterystyczny widok rzeczywistości postrzeganej od dołu. Polecamy:

  • Fototapeta na sufit z koronami drzew
  • Tapeta na sufit panorama miasta
  • Foto-tapeta na sufit z przestrzennym wzorem

Zobacz gdzie kupić fototapety na sufit w salonie

Oglądane od dołu korony drzew, wysokościowce w mieście, przeszklone czy witrażowe dachy budynków, przez które prześwitują promienie słoneczne to wyjątkowo realistyczne obrazy, które w mieszkaniach sprawiają niezwykłe wrażenie. Konieczne jest jednak umiejętne ich dobieranie, gdyż w małych pomieszczeniach mogą zabierać sporo światła zwłaszcza, jeśli nie posiadają one okien na słoneczną południową stronę.

Czytaj także: